Про майстерню

Студія Мозаїка-Art-Кардаш, існує близько двадцяти років. Її голова, а також автор і виконавець головних робіт є монументаліст Іван Кардаш. За ці роки майстерня реалізувала ряд великих і малих проектів в області релігійного мистецтва – створено ряд монументальних мозаїк для церков в Україні та за кордоном. Майстерня виконує на замовлення і світські вироби: мозаїки і декоративний живопис для прикраси приватних будинків, громадських будівель і об’єктів ландшафтного дизайну. В останні роки ми активно розвиваємо ще один напрямок своєї діяльності – виробництво мініатюрних мозаїчних ікон як для храмів, так і для домашніх іконостасів.

Автор

netishin-065

Іван Кардаш народився в 1975 році в м Івано-Франківськ (Україна). У 1996 році закінчив Орловське Художнє училище, в 2001 – Харківську Державну академію дизайну і мистецтв за спеціальністю “Монументальний живопис”. З 2002 року є викладачем кафедри “Монументальний живопис” цього ж ВНЗ (на даний момент – старший викладач). В даний час живе і працює в місті Харків.

Технологія

Ми створюємо мозаїчні ікони відповідно до традицій і канонів візантійського іконопису. В роботі використовуємо колоту смальту (кольорове непрозоре скло), натуральний камінь і золоту смальту – сусальне золото, запечене між двох шарів скла. Золота смальта – це обов’язковий атрибут візантійської ікони, що символізує присутність Божественного світла. Золото використовується для створення іконних фонів, німбів, а також ассисту – відблисків на складках одягу, що зображуються на іконах Святих, постаті ангелів тощо. Таке поєднання матеріалів забезпечує унікальну особливість мозаїки, яка відрізняє її від всіх інших технік образотворчого мистецтва – здатність особливим чином заломлювати і відбивати світло. При цьому модульність і широка палітра кольорів смальти дозволяють художнику досягати більшої точності і виразності зображення.

zolotaya-smalta-1

Ми використовуємо тільки надійні матеріали від перевірених виробників і за багато років досконально відпрацювали технології, що застосовуються як для створення зображення, так і для монтажу виробу на об’єкті. Саме тому наші мозаїки володіють великим запасом довговічності і впевнено демонструють високу стійкість до впливу погодних факторів, агресивних хімічних сполук і фізичного впливу. Вони не вимагають догляду і особливих умов зберігання. При необхідності їх можна мити із застосуванням будь-яких миючих засобів, і навіть застосовувати образіви.

Термін виготовлення і вартість мозаїки

Створення мозаїки – це тривалий і трудомісткий процес, який включає в себе ряд последвательних етапів: розробка ескізу з урахуванням іконографії та архітектури храму, отрисовка картону в натуральну величину, підготовка матеріалів, набір мозаїки і монтаж її на об’єкті. Термін виготовлення і вартість роботи визначаються індивідуально в кожному конкретному випадку і залежать від вибору матеріалів (смальта італійського виробництва, наприклад, дорожче вітчизняної), складності поставленого завдання і розміру музичного полотна. Так, до основних факторів, що підвищує ціну мозаїки, відносяться висока ступінь деталізації зображення (потрібно в разі, коли, наприклад, робота розташовується на невеликій висоті і має малу відстань огляду), невеликий модуль набору, багатофігурні композиції, використання золота.

zolotaya-smalta-2

Варто відзначити, що мозаїка ніколи не коштувала надто дешево – в усі часи вона прикрашала будинки знаті і культові споруди. Проте, всі витрати завжди окупаються кінцевим результатом. Яскравість, ефектність, декоративність одержуваного зображення, а також довговічність мозаїки чи можуть бути досягнуті за допомогою інших видів образотворчого мистецтва.

Comments are closed.