Матеріали для мозаїки: керамограніт

Штучний матеріал керамограніт – морозостійка і дуже міцна керамічна плитка одинарного випалення, яку виготовляють зі світлих сортів глини. Вона відрізняється багатим асотиментом кольорів і відтінків. Цей матеріал називають ще і по іншому – грес порчеланато, або гранітогрес . Керамограніт відноситься до класу керамічних матеріалів, проте особливості виробництва і зовнішнього вигляду, а також високі експлуатаційні характеристики дозволяють говорити про нього, як про окремий різновид покриттів. Його можна навіть назвати штучним каменем, оскільки по хімічному складу керамограніт дуже схожий на натуральний камінь.

Для виготовлення керамограніту використовують суміш, що складається з двох сортів світлих глин, чистого кварцевого піску, польового шпату і натуральних барвників (найчастіше – окислів металів). Отриману масу на гідравлічних пресах формують в плитки під тиском 500 кг/см2, та відпалюють при температурі 1500 градусів. Випалення при таких температурах приводить до реструктуризації матеріалу, що визначає унікальні властивості керамограніту. Сировина зпікается, утворюючи моноліт, в якому немає порожнеч, тріщин і сторонніх включень. В результаті отримують дуже твердий непористий матеріал практично ідеальних розмірів з близьким до нуля показником водопоглинання. Процес виробництва керамограніту майже точно моделює природні умови утворення гранітів. Але в нашому випадку тиск і термообробка знаходяться під контролем. Це дозволяє отримувати матеріал, що перевершує по своїх властивостях природні граніти, і заздалегідь задавати потрібний малюнок і колір.

Керамограніт – один з найміцніших і зносостійких матеріалів, навіть твердіший, ніж кращі сорти природних гранітів. Керамограніт, має однорідний малюнок на всю глибину плитки, тому матеріал практично не схильний до стирання. Втім, зносостійкість керамограніту багато в чому залежить від типу поверхні – глазурована або неглазурована. Неглазурований керамограніт проходить випробування на поверхневу твердість за шкалою Мооса як натуральний камінь. Якщо керамограніт має твердість більше 7 одиниць, це означає, що він стійкий до головного абразиву – піску (пісок – це крупинки кварцу, що має за шкалою Мооса твердість 7 одиниць). Матовий керамограніт, як правило, має твердість 8 одиниць, а полірований – 5-6.

Керамограніт має практично нульове водопоглинаня і, як наслідок, високу морозостійкість, тому його з успіхом застосовують в зовнішніх роботах. Високотемпературне випалювання надає керамограніту дуже високу міцність і стійкість до механічних навантажень і перепадів температур. Матеріал вогнетривкий, не боїться органічних розчинників, сильних кислот і лугів (виключення складає фторводнева кислота). Все це дозволяє використовувати керамограніт в приміщеннях з агресивними середовищами.
Керамограніт можна вважати екологічно чистим матеріалом. Адже він не виділяє ніяких шкідливих речовин а головне, позбавлений основного недоліку граніту – радіоактивності. Саме тому для внутрішнього оздоблення житлових і робочих приміщень керамограніт підходить набагато краще за природний камінь.

Технічні характеристики керамічного граніту:

– низьке водопоглинання (<0,05%) і, як наслідок, висока морозостійкість;

– стійкість до дії хімічних речовин;

– висока стійкість до абразивних навантажень;

– ударна міцність;

– міцність на згин;

– стійкість до перепадів температур;

– глибина кольору і малюнка;

– стійкість кольору незалежно від дії зовнішніх чинників.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.